Czy strona internetowa jest mi potrzebna?

Strona internetowa czyli nasza wizytówka internetowa. Prosta, elegancka, zawsze i z każde miejsca na ziemi dostępna. Czy strona www w obecnych czasach jest w ogóle potrzebna?

Jako że żyjemy w dobie globalizacji, a Internet jest wszechobecnym źródłem informacji, nie powinno dziwić, że strona intranetowa to już właściwie rzecz musowa, bez której żadna firma nie będzie się w stanie dzisiaj obyć.

Strona internetowa dla dużej firmy. Ale czy dla małej działalności?

Nie jest prawdą że strona internetowa to domena dużych firm lub korporacji. Obecnie niemal każda działalność, niezależnie od wielkości, mała jednoosobowa, lub firma zatrudniająca ponad 10 osób, powinna posiadać własną stronę internetową. Dlaczego tak się dzieje? Istotny elementem jest to że posiadając własną działalność zależy nam na tym aby przychodzili lub dzwonili do nas nowi klienci a interes kwitł. Warto zdać sobie sprawę z tego że bardzo duża ilość osób młodszych, ale i nie tylko, znajduje interesujące dla siebie informacje właśnie w Internecie. To za pośrednictwem tego medium szukamy sklepów, budowlańców, warsztatów mechanicznych i nie tylko. Nasza widoczność i dostępność w sieci jest w związku z tym wyjątkowo istotna. Pamiętaj, branża w jakiej działasz nie ma znaczenia, bo twoja konkurencja pewnie ma już własną stronę internetową.

Jakie są plusy posiadania strony internetowej?

Zastanówmy się co uzyskamy mając swoje miejsce w sieci, oraz jakie argumenty przemawiają za posiadaniem własnej strony www:

  • Zwiększa się dostęp do potencjalnych klientów
  • Twoja wiarygodność rośnie. Skoro jesteś w Internecie, znaczy się ze twoja firma to nie jakiś „bubel”
  • Strona internetowa to wyśmienite miejsce do pokazywania swoich usług, realizacji, oraz promocji.
  • Kontakt z Toba jest całodobowy. Mając na stronie podany wszystkie potrzebne dane kontaktowe, łatwiej konkretne telefony od klientówo bądź wiadomości email.
  • Każdy posiada obecnie telefon dostępem do Internetu. Gdy ktoś usłyszy o twojej firmie, pewnie pierwsze coc zrobi to po niego sięgnie i sprawdzi twoją stronę internetową.
  • Właściwe za projektowa strona to idealna wizytówka twojej firmy, która zwiększy jej wiarygodność
  • Całodobowy dostęp do twojej strony i twoich usług i to z każdego miejsca na ziemi
  • Szybki łatwy dostęp do twojej oferty
  • Nie masz żadnych ograniczeń względem treści, zdjęć i itd. Zamieszcza na stronie co tylko zechcesz i uważasz za istotne.

Posiadanie funpage na Facebooka kontra strona www

Są osoby, które posiadają bądź chcą zastąpić stronę internetową kontem na popularnym serwisie społecznościowym jakim jest Facebook. Niestety, konto na Facebooku choć bardzo istotne w promowaniu naszej pozycji w Internecie nie jest wystarczające. Jeśli będziesz mieć chęć przeczytania dlaczego tak jest zapraszam do artykułu.

Jaką więc stronę potrzebuję?

Potrzebujesz przede wszystkim stronę internetową która będzie na tyle przyjemna w odbiorze że gdy ktoś ją odwiedzi nie przestraszy się. Mu być zatem nowoczesna, elegancja i funkcjonalna. Powinna w prosty ale i przystępny sposób prezentować ofertę twojej firmy, opis działalności. Oczywiście zawartość Twojej strony internetowej zależy od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności. Przecież nie będziemy budować strony typu blog dla np. firmy budowlanej. W większości przypadków strona wizytówkowa załatwia sprawę. Prosta, nie duża witryna, na której zaprezentujemy swoją ofertę, pokażemy dotychczasowe realizacje oraz damy kontakt do nas.

Kto powinien wykonać stronę www?

Różne firmy, różni ludzie, studenci, uczniowie itd. W Internecie można znaleźć osoby które wykonają dla Ciebie wymarzoną stronę internetowa. Ale czy na pewno wymarzoną? Pamiętajmy że sam fakt posiadania strony www i publikacja jej w sieci, nie musi być równoważna z osiągnięciem wizerunkowego sukcesu. Przecież bułki wyglądają podobnie, a mimo to staramy się wybierać piekarnie która robi najsmaczniejsze pieczywo a nie koniecznie najtańsze. I tak tez jest w przypadku stron www. To że możemy wykonać usługę w dość niskiej cenie nie musi świadczyć o tym że otrzymamy to co będziemy chcieli. Należy przy tym pamiętać że na klientów działa pierwsze wrażenie. Jeśli po raz pierwszy wejdą na nasza stronę www i okaże się że jest ona „niskich lotów”, prezentuje się słabo albo technicznie odbiega od standardów panujących w sieci, jest duża szansa że klient się zniechęci i po prostu poszuka sobie firmę które w sieci robi dużo lepsze wrażenie. Innymi słowy, twój wygląd w Internecie, to twoja wizytówka, zadbaj o to abyś był postrzegany jako profesjonalista.

Czy tworzenie strony dla mojej działalności ma w ogóle sens?

Biorąc pod uwagę to że poszukiwanie informacji jakichkolwiek, obecnie odbywa się właśnie w Internecie, śmiało można stwierdzić TAK posiadanie strony internetowej ma sens. Właściwie nie ma to znaczenia jaki rodzaj działalności prowadzimy, nasza internetowa wizytówka wpływa na naszą rozpoznawalność i przyszłych klientów. Cena za jaką błądzimy musieli wydać za stronę www to dość indywidualna kwestia. Pamiętać należy że dla każdego klienta będzie ona z reguły nieco inna, co wiąże się ze stopniem zaawansowania . Choć wykonanie strony www to wydatek raczej jednorazowy, do kosztów za utrzymanie strony trzeba doliczyć bowiem coroczne opłaty za domenę oraz hosting.

Posiadam domenę lub stronę www, jednak nie do końca jestem zadowolony.

Ktoś kiedyś stworzył dla Ciebie stronę www. Jednak, nie do koca jesteśmy zadowoleni z jej usług albo coś po prostu chcielibyśmy na stornie zmienić. Wprowadzenie zmian na stronie, to kwestia o które należy mieć na uwadze jeszcze zanim się takową stronę zacznie projektować. Dzieje się tak bowiem że w przypadku równych systemów, stopień zaawansowania albo wprowadzania jakichkolwiek poprawek może być utrudniony, czasem też niemożliwy lub po prostu albo najzwyczajniej nieopłacalny. Dlatego warto aby nasza strona była wykonana przez kto zna się na rzeczy.

Moja rozpoznawalność w sieci

Aby nasza rozpoznawalność naszej strony była na wysokim poziomie a co za tym idzie trafiali do nas klienci, warto mieć na uwadze ze ważne są też działania promocyjne, o których mowa w innym artykule do którego zapraszam. Nasza domena czy adres internetowy też jest szalenie ważny. Musi być on prosty i jasny, np. nazwa firmy.

Kolejną istotną sprawą jest wiek domeny czyli naszego adresu internetowego. Czym posiadamy dłużęj naszą domenę tym dla wyników wyszukiwania lepiej. Innymi słowy domeny które żyją długo mają wyższą pozycję w wyszukiwarce, czym wyższa pozycja w wyszukiwarce tym naszą stronę odwiedzać będzie przez większą ilość użytkowników intranetu.

Na koniec

Dorośli, młodzież, dzieci korzysta z komputera, tabletu bądź telefonu. Można śmiało powiedzieć że dostęp do Internetu nie jest żadnym rarytasem, a co za tym idzie większość informacji poszukujemy właśnie w nim. Szalenie ważnym więc jest aby być dostępnym w sieci i prezentować się w niej jak najlepiej. Nie ma znaczenia jaki rodzaj działalności wykonujemy. Pewnym natomiast jest to że zależy nam na klientach, którzy z chęcią będą korzystać z naszych usług. Twoja strona internetowa, to Twoja cyfrowa wizytówka, zadbaj więc abyś prezentował się w jak najlepszym świetle.

Jeśli chciałbyś wykonać stronę internetową, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami – zapraszamy do współpracy.